Jak działa regulator ciągu kominowego?

Obecnie bardzo wiele osób ma problem ze zbyt dużymi kosztami, jakie ponoszą za ogrzewanie domu. Jednak za pomocą nowoczesnej technologii możemy bardzo szybko je zredukować. Poniżej opiszemy jak działa regulator ciągu kominowego i dlaczego jest on ważnym elementem systemu kominowego.

Regulator ciągu kominowego

jak działa regulator ciągu kominowegoJednym z najczęstszych problemów, które spotykają właścicieli domów jednorodzinnych są wysokie opłaty za ogrzewanie budynku. Należy mieć świadomość, iż jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być niedrożny ciąg kominowy. Tym samym sprawność spalania spada, a paliwo używane do ogrzania budynku jest zużywane w większych ilościach.

Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest montaż specjalnego regulatora ciągu kominowego. To właśnie tego typu urządzenie sprawi, iż nasz ciąg kominowy będzie znów drożny, a nasze opłaty zostaną zredukowane do minimum. Zatem w jaki sposób działa tego typu urządzenie?

jak działa regulator ciągu kominowego

Zasada działania regulatora ciągu kominowego

Działanie wspomnianego regulatora jest bardzo proste. Głównym zadaniem urządzenia (regulatora ciągu kominowego) jest regulacja ciągu kotła, poprzez zmianę przekroju doprowadzającego powietrze do spalania. Na skutek zmieniającej się temperatury specjalny czujnik termostatyczny znajdujący się w kotle rozszerza się lub też się kurczy. W efekcie czego dźwignia połączona z łańcuchem wraz z wlotem powietrza zaczyna się poruszać.

Podczas obniżenia temperatury wody, łańcuch zostaje podniesiony dzięki czemu przekrój otworu wlotowego powietrza zwiększa się. W przeciwnym razie element regulacyjny obniża łańcuch, doprowadzając do ograniczenia ilości doprowadzanego powietrza. Należy mieć świadomość, iż wspomniany regulator nie tylko zapobiega przegrzaniu, jednak dzięki niemu możemy uniknąć nadmiernego zużycia paliwa.

Na kominowy regulator ciągu to doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy pragniemy zaoszczędzić nieco na ogrzewaniu naszego domu. To właśnie dzięki temu urządzeniu istnieje możliwość redukcji rachunków, ponieważ usprawni ono nasz ciąg kominowy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ niedrożny ciąg może być jedną z przyczyn wysokich rachunków.

Dobierz odpowiedni regulator ciągu kominowego

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić zadzwoń do nas lub napisz. Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy po opisaniu problemu jak zaradzić w prawidłowy sposób w konkretnym przypadku. Regulator Ciągu Kominowego to doskonałe urządzenie, które:

– filtruje zanieczyszczenia !
– chroni przed erozją
– poprawia i reguluje ciąg kominowy (ciąg w przewodzie kominowym)

Gdzie zamontować regulator ciągu kominowego

– Regulator ciągu kominowego jest montowany na czopuchu (odcinku przyłączeniowym do komina bądź kotła)

Zasady działania regulatora ciągu kominowego

– Ogranicza siłę ciągu kominowego jak wieje natomiast gdy jest bezwietrznie wytwarza w przewodzie kominowym niezbędne podciśnienie! Sprawia, ze ciąg kominowy (przysłowiowy cug w kominie) jest stabilny a piec działa równomiernie, stabilnie i prawidłowo.

Czy regulator ciągu kominowego poprawią ciąg w kominie?

– Zdecydowanie Tak!

Jakie są rodzaje regulatorów ciągu kominowego?

– Regulator ciągu kominowego okrągły RCO, regulator ciągu kominowego RCP 140×140, regulator ciągu kominowego RCR na rurę, regulator ciągu kominowego RCW do wyczystki

Jak prawidłowo dobrać regulator ciągu kominowego?

– Regulator Ciągu Kominowego jest na tyle uniwersalny, że pozwoli dopasować parametry pracy komina do potrzeb każdego pieca.

Shopping Cart
Przewiń do góry